VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

2.4. Мережа електронних освітніх ресурсів

Соціальна мережа електронних освітніх ресурсів інтегрує електронні ресурси освітнього призначення та об’єднує в окремі електронні середовища (викладачів, навчальних закладів, методичних об’єднань тощо), містить інструментарій розроблення електронних аудиторій, класів та вбудовану динамічну субмережу аудиторій, які забезпечать підтримку, організацію та проведення очного, заочного, дистанційного навчання в системі ПТНЗ.

Автоматизовані робочі місця (АРМ) утворюють соціальну освітню субмережу, що входить до складу ІОС для системи ПТО.

Модель автоматизованого робочого місця містить модулі: технічні (реєстрація, пошукова система, статистика); веб-бібліотека АРМ – ресурс профільного призначення, який може містити ЕОР з основної веб-бібліотеки; ЕОР – авторські розробки, які призначені для використання в межах чинної електронної аудиторії (класу).

В автоматизованому робочому місці реалізовані:

-                     веб-адаптація АРМ  з можливістю проведення занять з учнями як у режимі реального часу, так і у віддаленому режимі (в часовому та територіальному розумінні);

-                     можливість спілкування з учнями як у режимі реального часу, так і у віддаленому режимі;

-                     контроль проведення занять та відвідування – ведення протоколу роботи, журналу тощо.

Також є можливість окремого розміщення навчально-методичного матеріалу у спеціально виділеному структурному блокові АРМ, що містить матеріал, структурований керівником (викладачем) АРМ окремо для учнів і для педагогів.

У автоматизованому робочому місці реалізується функція спілкування з батьками:

  • з окремою особою або з групою батьків, батьківським комітетом;
  • як у режимі особистого спілкування, так і у відкритому;
  • у режимі реального часу і у віддаленому режимі.

У АРМ вчитель має можливість долучати до своєї сторінки (курсу) усіх учнів (студентів) або викладачів. Модерує користувачів, які знаходяться в особистому кабінеті, дозволяє (відмовляє) у доступі. Викладач має можливість налаштовувати сайт дисципліни, включаючи для його організації необхідний набір компонентів і розміщуючи їх у зручному для навчання порядку, об’єднує у групи студентів у разі необхідності.

Для роботи у автоматизованому робочому місцінеобхідно авторизуватися із порталу, ввівши логін-пароль, або попередньо зареєструватися.

У вікні треба вказати nickname, login, password та e-mail для особистої ідентифікації.

Після завершення реєстрації можна обрати потрібне автоматизоване робоче місце у освітній соціальній мережі.

Меню АРМ складається з таких модулів: Головна сторінка, Аудиторії, Матеріали, Домашнє завдання, Користувачі, Тестування, E-mail, Журнал занять, Розклад занять і Вихід.

Головна сторінка містить візитку з даними про педагога-керівника електронної аудиторії.

Аудиторіявідкриває вхід до Класної дошки із загальними оголошеннями (текстовими, графічними, аудіо і відео), списку доступних для користувача Кімнат (Батьківські збори, Адміністрація тощо), переліку дисциплін по класах, чату для спілкування.

Кожна Кімната (клас, урок) має такі робочі модулі:

дошка для розміщення наочних матеріалів;

список учнів з відображенням стану учня – on-line(зелений) і off-line(червоний);

ресурс для навчальних матеріалів з раніше підібраними книжками, презентаціями тощо;

чат для індивідуального спілкування з усіма зареєстрованими викладачем учнями.

Матеріалимістять Каталог завантажених навчально-методичних матеріалів (підручників, презентацій, конспектів, довідників, словників тощо), які розподілено у відповідні категорії, з інструментами для Пошукуі попереднього перегляду цих матеріалів.

У цьому ж пункті знаходиться підпункт Підготовка до уроку.

Матеріали формуються педагогом шляхом вибору потрібної групи (класу, дисципліни) і додаванням необхідних матеріалів у Вибрані матеріали (також з можливістю попереднього перегляду).

Домашнє завданнявідкриває таблицю на поточний тиждень. Календар дозволяє обрати будь-який тиждень, а кнопками «Назад» і «Вперед» можна переходити на суміжні тижні.

Завдання вносяться у клітинки на перетині строки уроку і стовпчика дня тижня. При внесенні запису у таблицю, він автоматично з’являється у модулі Домашнє завдання відповідної Кімнати, а також зберігається в архіві.

Користувачі – це пункт меню, у якому формуються списки груп (вікно Учні в групах), шляхом вибору прізвища із усіх зареєстрованих користувачів у вікні Всі учні.

E-mail– здійснюються поштові розсилки із завданнями, додатковими матеріалами, оголошеннями тощо. Адресатами можуть бути як учні, так і колеги та батьки.

Журнал занятьпризначений для відміток про відвідування та успішність учня, а також містить теми занять по датах. Відвідування фіксується автоматично – залежно від авторизації учня у системі.

Розкладзанятьдозволяє вносити у сітку уроки та зберігати архіви. Також є Органайзер для нотаток. Електронний розклад – це інтерактивний, комп᾽ютерний засіб для налагодження, аналізу та збереження даних у табличному форматі. Усі елементи розкладу відображаються на сторінці вчителя та у соціальній мережі на сторінках учнів (студентів). Є можливість розсилання на e-mаil адреси.

Прокоментувати:

вгору